Listen to Voice-Overs in Audiobooks / Podcasts Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

Merhaba ben Beril, 3 yıldır bir televizyon kanalında seslendirme, haber spikerliği ve programcılık yapıyorum. Uzun zamandır da seslendirme alanında kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Pek çok alanda (örn; belgesel, reklam,santral,anons,haber vb.) seslendirme yapabiliyorum.
read more
$ 30,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Get your voice recording all in one place - simple, inexpensive, fast :-) VOICE ACTOR Sure, in the first place I am your German voice actor. I interpret your text - but not just anyhow. ​In advance I synchronize with you very precisely. Because I want that everything sounds just as you like it in the end! COPYWRITER Writing a good text is no easy task. But even the best text is not always convenient to speak. ​With some experience though this is easily fixed. I support you with the Writing for Speaking, so that everybody understands everything just fine. STUDIO I am happy to take care of your complete recording - including cutdown and postproduction! ​All this happens in my home studio in Munich, or in any recording studio of your choice! NETWORK You would like to have more voices? Female voice actors, a different age or kids voices? And some music and special effects? ​For all these special cases I work with a whole bunch of partners. Just ask me! ... and now I am excited about your project!
read more
This artist only works with proposal method
Merhaba, Çocuk yaşta tanıştığım medya ile bağlarını hiç koparmadan yaşayan ben, profesyonel olarak Radyo-TV program yapımcılığı,sunuculuğu ve seslendirmen olarak da deneyimlediğim yılların tecrübesi ile artık burada da varım. Birlikte çalışalım ve keyifli işler çıkaralım isterim... Beklerim. Hoş kalın.
read more
$ 10,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 8 Hours
Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek öğrenimine de aynı okulda devam etti. 2006 yılından itibaren profesyonel oyunuculuk ve reji çalışmalarını hem İstanbul Devlet Tiyatrosunda hem de özel tiyatrolarda sürdürmektedir. “Beğendiğiniz Gibi” , “ Çehov Makinesi” , “Antigone” gibi daha bir çok oyunda görev almıştır. Seslendirme, reklam, sinema ve televizyon çalışmalarında devam etmektedir. “Kurtlar Vadisi Pusu”, “Oks Anneleri”, “Yalancı Romantik”, “Türk Malı”, “Canan”, “Firar”, “Kuklalı Köşk”, “Son Kuşlar” gibi yapımlar bunlardan bir kaçıdır. Bir çok büyük markanın (Mercedes, Samsung, Vodafone, Volvo, Honda, Qnb vbg..) reklam kurumsal sesi olan Fatih Sönmez eğitmenlik kariyerini “İSTEK VAKFI” okullarının sanat danışmanlığı , “Dialog Anlatım ve İletişim” de seslendirme ve oyunculuk dersleri ve “Design Thinking Institute” bünyesinde iş dünyasında yaratıcı düşünmek ve etkili sunum teknikleri dersleriyle sürdürmektedir. Storytell' de kitap seslendirme çalışmaları 2019 yılından beri devam etmektedir.
read more
This artist only works with proposal method
20 yıldır radyo haber spikerliği ve seslendirme işleri yapıyorum. Mikrofon başında olmak; sevdiğim ve vazgeçemediğim bir tutku. Capital Radio'da başlayan ve uzun yıllar süren editör ve spikerliğim, Ankara merkezli Max Fm'de halen devam ediyor. Bununla birlikte; çeşitli seslendirme çalışmaları yapmaktayım. Belgesel, reklam, eğitim, çizgi film, oyuncak, telefon sistemi gibi yelpazesi geniş bir seslendirme portföyüm bulunmakta. Sizin de çalışmalarınızı keyifle seslendireceğimden emin olabilirsiniz.
read more
This artist only works with proposal method
Andreia is one of the most recognized Brazilian announcers*** Brazilian voice-over talent and publicist. My specialty are narration documentaries, institutional, educational and motivational videos, narrations, audio, radio, call waiting, electronic toy voices, games, etc. I have a stripped style and differentiated tones, which makes any type of recording much easier. From the most sophisticated to the dynamic and young. For over 18 years I have been working across the country and abroad via the internet so that all my work can be submitted on time. I am available if you need an accessible professional with his own full-time studio, recognized and respected for his numerous works. My equipment that is modern and of excellent quality. Welcome!
read more
$ 30,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Yaklaşık 10 senedir sahne sunuculuğu yapıyorum ve 2014 Senesinde aldığım sunuculuk eğitimini sonrasında seslendirme eğitimi ile pekiştirdim. Radyo çalışmalarımda gerek yayıncılık gerekse seslendirme alanında 6 senemi tamamladım. Senin ile ortak bir çalışmada yer almaktan memnun olurum.
read more
$ 10,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 20 Hours
Hello there! My name is Will, I'm a professional Voice Artist based in London. I've worked in the industry for several years, with many high profile clients, operating mostly from my broadcast quality home studio. I've voiced everything from explainer videos and e-learning to radio dramas and video games.
read more
This artist only works with proposal method
1992 yılından itibaren Radyo ve Televizyon programcılığı, haber muhabirliği, dublaj, perfore, tanıtım filmleri, reklam seslendirme, ürün bazlı lansmanlar, yerel ve ulusal çalışmalarda görev aldım. Haber ajansları ve haber programlarında etkin olarak çalışmaktayım. Birlikte çalışmak dileğiyle...
read more
This artist only works with proposal method
2012 yılından 2019'a dek Anadolu Üniversitesi Radyosu Radyo A'da haftalık 12-15 saat arası müzik programı sundum, haber sunumu yaptım, alanında önde gelen ünlü isimlerle söyleşiler gerçekleştirdim. Milli Kütüphane Konuşan Kitaplık için 2 adet çocuk kitabı seslendirdim. Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği'nin (RATEM) düzenlediği "Aklıma Bir Fikir Geldi" üniversiteliler arası korsanla mücadele amaçlı iletişim fikirleri yarışmasında seslendirdiğim radyo jingle'ı ile 2.'lik ödülünü kazandım. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın düzenlediği 1 sene süren eğitim sürecine, yapılan sınavda başarılı olarak katılma şansı yakaladım. Şehir tiyatroları profesyonel oyuncularından; sahne, doğaçlama, tiyatro tarihi, diksiyon ve etkili konuşma ve hareket dersleri aldım. Bir eğitim radyosu olan radyomuzda, etkili konuşma, diksiyon, prodüksiyon eğitimleri aldım. 2012' yılından beri seslendirme yapmaya devam ediyorum.
read more
$ 12,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 8 Hours
0 records found.
The right voice over artist can make all of the difference in the world to an audiobook or podcast. The voice behind an audiobook or podcast can make or break the listener's experience. Every story deserves the right voice. The same goes for podcasts. A teenage boy voicing a podcast about retirement plans isn't believable. The same goes for a middle-aged woman voicing a podcast about skateboarding. When it comes to voice overs for audiobooks you need to find the right voice over artist or you'll risk losing the listener's attention. If you're looking for perfect voice overs for audiobook or podcasts, look no further than VoiceBros. Here you'll find high-quality, reliable voice over artists from all over the world in more than 50 different languages!