Listen to Voice-Overs in Live Announcements Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

2006 yılından bu güne profesyonel seslendirme yapıyorum. Son sistem cihazlarla kaliteli ses kaydı alarak ve hızlı teslimat ile keyifli işbirliklerinde buluşmak için tekliflerinizi bekliyorum. Görüşmek üzere :)
read more
$ 20,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Merhaba ben Tolga ÜSTÜN. 25 Seneyi aşkın meslek hayatım boyunca, 3 Ulusal TV kanalında haber spikerliği ve seslendirme dahil pek çok TV - radyo programında görev aldım. İşte bazı referanslarım: GARANTİ BANKASI, TURKCELL, ÇAYKUR, ÜLKER, HEPSİBURADA, DEUTSCHE BANK, MOTOROLA, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, AROMA, TÜVTÜRK, İSTANBUL HAVALİMANI, BODO, LUKOIL, BEYLERBEYİ RAKI, RUSH, GOLDMASTER, WALL STREET ENGLISH, TRT, KANAL D, STAR TV, ATV, SHOW TV, FOX TV, NTV, CNN TÜRK, İZ TV, TGRT, HÜRRİYET, MİLLİYET, POSTA...
read more
$ 20,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. Kuş Dili ve Eğitim Merkezi'nden diksiyon eğitimi aldım. Haber, belgesel ve reklam seslendirmeleri yapıyorum. Halen Haber spikeri olarak çalışmaktayım
read more
This artist only works with proposal method
Hello there! My name is Will, I'm a professional Voice Artist based in London. I've worked in the industry for several years, with many high profile clients, operating mostly from my broadcast quality home studio. I've voiced everything from explainer videos and e-learning to radio dramas and video games.
read more
This artist only works with proposal method
1996 yılından bu yana profesyonel olarak radyoculuk ve aynı zamanda seslendirme yapıyorum. Hızlı teslimat ve kaliteli kayıtla yeni projelerde görüşmek üzere. Sevgiler :) I've been dubbing professionally for 22 years. I can help you with all your sound projects.
read more
$ 15,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 5 Hours
TED Ankara Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunuyum. Radyoculuğa 2010 yılında başladım. 2015 yılından beri hafta içi her sabah 8-12 arası yayındayım. Buna ek olarak kongre, konferans ve toplantılarda sunuculuk yapıyorum. 2010 yılından beri, çalıştığım radyolar ve özel şirketler bünyesinde seslendirme yapıyorum.
read more
$ 12,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 18 Hours
1992 yılından beri seslendirme sanatçısı olarak çalışıyorum. Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü mezunuyum. Tiyatro eğitimim de var. Sesimi her renge her duyguya göre ayarlar, tüm işlerinizde profesyonelce ve de hızlı bir biçimde yardımcı olurum.
read more
$ 20,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Oyunculuk ve seslendirme eğitimi aldım. 1987 doğumluyum. Starbucks, Multinet card, Vestel, Bernardo, Logo yazılım, Pfizer ve birçok dizi, film ve animasyon filmlerde yaptığım seslendirmeler sinema, TV, radyo ve sosyal medyada yayınladı.
read more
$ 100,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Merhaba, Ben Rana. 2 yıldır Radyo ODTÜ'de DJlik yapıyorum. Akşam, sabah ve öğlen olmak üzere bir çok programı sundum. Reklam seslendirme tecrübelerim var. Dublaj da yapabilirim. İşlerimi evden yürüttüğüm için çok hızlı bir şekilde dönüş alabilirsiniz. Hello, my name is Rana. I am a DJ at Radio ODTU. I presented many programs including evening, morning and noon. I have commercial voice experience. I can also do dubbing. I run my business from home so ı can quickly return your wants.
read more
$ 10,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 2 Hours
0 records found.
When it comes to finding the right voice over artist for live announcements, you need to know exactly who your audience will be. Voice overs for live announcements can be for the PA system at convention centers, award shows, ceremonies, etc. Voice overs for live announcement can also be the voice in a movie theater or at a ballet requesting the audience to turn off their cell phones. At VoiceBros, we have an international database of over 100,000 professional voice over artists who can help you with your live announcement needs. With 50+ languages to choose from, our professional and reliable voice actors can give your live announcements that perfect human touch!