Listen to Voice-Overs in Live Announcements Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

Yaklaşık 8 senedir profesyonel olarak seslendirme yapmaktayım. Şu anda Tgrt Haber Tv de Haber Perfore yapmaktayım. Samsung Santral Anonsu-Doritos Sosyal Medya Reklamı-Haber Perfore-Radyo Alaturka Geçici Kurumsal Ses vs...
read more
This artist only works with proposal method
Ivr, tanıtım filmleri, mağaza anonsları,sesli kitaplar, radyo ve televizyon reklamları... 90'lı yıllarda başlayan Radyo ve Tv programcılığı ile 25 yıldır profesyonel seslendirme yapıyorum. LCW, COLİN'S, KOÇAK GOLD gibi birçok markayı seslendirdim. Ayrıca beni STORYTEL, AUDIOTEKA, DİNLEBİ uygulamalarının kitap sesi olarak da dinliyorsunuz. Sizinle de çalışmak dileğiyle...
read more
This artist only works with proposal method
1993 yılında AÜFF Fizik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra başladığım radyoculuğun ardından kurduğum Gece Dostları Reklam Ajansında binlerce seslendirme yaptım. 2007 yılında kurduğumuz TİF YAPIM bünyesinde bir çok TV Programının, onlarca tanıtım, eğitim ve reklam filminin yapımcılığını, yönetmenliğini yaptım. Çalışma hayatım boyunca binlerce reklam, belgesel, TV programı ve tanıtım filmi seslendirdim.
read more
$ 60,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Seslendirme ve Dublaj üzerine akademik eğitime ve sertifikaya sahibim. Her türlü Televizyon radyo ve sesli kitap seslendirmesini başarılı ile yapmaktayım. Turkçe dublaj olarak ; yabancı dizi.,film ,belgesel ,sinema filmleri seslendirmesi, radyo ve şirket içi anons seslendirme projelerinde de yer almaktayım. Ayrıca davet ve organizasyonlarda sunuculuk deneyimim de bulunmaktadır. Erkek çocuk sesi , papağan sesi(Türkiye’de papağan sesi yapan sadece 3 -4 kişi bulunmaktadır güçlü bir gırtlak performası içeren oldukça özel bir seslendirmedir), Kadın olgun ve yaşlı kadın sesleri, kız çocuk seslendirmeleri tarafımdan yapılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak türkçe ingilizce seslendirmede yapmaktayım 4 yıl ingilterede yaşadım ve ingiliz aksanına sahibim.Çalıştığım kendine ait stüdyoları bulunan ajanlar dışında da kendime ait özel stüdyoda profesyonel seslendirme ekipmanlarım sayesinde İşlerimi en kısa sürede, kaliteli ve istenilen ses, süre vb. diğer kriterlere bağlı kalarak zamanında teslim etmekteyim.
read more
$ 30,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 6 Hours
I am graduated as an advertising and audio producer, specializing in voiceover. I have a versatile voice to record commercials, institutional videos, radio and television advertising, audiobooks and games, among many others
read more
$ 39,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Oyunculuk ve seslendirme eğitimi aldım. 1987 doğumluyum. Starbucks, Multinet card, Vestel, Bernardo, Logo yazılım, Pfizer ve birçok dizi, film ve animasyon filmlerde yaptığım seslendirmeler sinema, TV, radyo ve sosyal medyada yayınladı.
read more
$ 100,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
1992 yılından beri seslendirme sanatçısı olarak çalışıyorum. Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü mezunuyum. Tiyatro eğitimim de var. Sesimi her renge her duyguya göre ayarlar, tüm işlerinizde profesyonelce ve de hızlı bir biçimde yardımcı olurum.
read more
$ 10,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunuyum. 10 yıldır ulusal çapta yayın yapan çeşitli televizyon ve radyolarda sunuculuk, haber ve spor spikerliği yapıyorum. Çalıştığım kurumlarda maç anlatıcılığı ve haber perforeciliği yapmanın yanı sıra reklam, tanıtım, belgesel ve sesli kitap seslendirdim. Büyük küçük pek çok organizasyonda sunuculuk görevi üstlendim. Spikerlik üstüne aldığım eğitim ve edindiğim tecrübeyle işimi titizlikle yapıyorum. Seslendirilmesini istediğiniz metninizi profesyonel stüdyolarda, son teknoloji ekipmanlarla kayıt altına alıyor ve en hızlı şekilde size ulaştırıyorum.
read more
$ 10,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 6 Hours
*****Adriana has a number of 5-STAR FEEDBACK ratings from extremely satisfied customers. I am a Brazilian Voice Over Artist & Portuguese Translator based in Brazil. My professional and well-equipped Home Studio provides me with the ability to offer a QUICK turnaround to clients around the world, whenever needed. Throughout my VO journey, I have developed a finely tuned ear and a great enthusiasm for my work. In addition, I am a Certified Freelance Translator, and hold a degree in Literature. I love what I do, and would be pleased if you consider my skills and give me an opportunity to join your project. Besides, I am a member of the Independent Society of Music Composers and Authors - SICAM (since 1996). Also, I am the female voice of the 12 Minute App and responsible for the Portuguese version of Dory Story, a YouTube Channel (translation and narration) with over 450 thousand subscribers. Whatever your VOICEOVER needs are, we will work together to get EXCEPTIONAL results. I produce everything with true love, being inspired by Mother Nature in its perfection. Thus, you can have a smooth, calm voice as a mild river or a ferocious, harsh one as a gale-force wind: you decide! My expertise lies in: - Documentaries - Audiobooks - eLearning - Corporate Video Narration - Commercial - Phone/Voicemail/IVR - PowerPoint Presentations - Games - Meditation - Animation/Characters - Artificial Intelligence Voiceover/Translation clients include: 12 Min App Arbordale Publishing Deyan Audio Narratix Sander Filmes Trace International Acclaro VoiceoverSamples Transladiem FCI MS Gear Translations Tech World Inc. DVO Dani Voice Overs Satsang Editora Nexxos Mapfre Melius IntellectoKids Kid Spark Education Stanley Electric, Din27Film, Lionbridge, Appen, Aspiring Minds, Folio-Online, etc. I am looking forward to being either the VOICE for your BRAZILIAN PORTUGUESE or ENGLISH with a FOREIGN ACCENTproject! Best regards, Adriana Sacciotto
read more
$ 39,00
Starting Price / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Akademisyen ve Influencer Asil Özbay seslendirme ve dublaj Eğitimi aldı.Yıllardır Üniversiteler, şirketler ve bir çok resmi ve özel kurumlarda motivasyon konuşmaları yapmaktadır. Üretmeyi seven ve işini ciddiyetle yapan biri. Artık Voicebros.com' da.
read more
This artist only works with proposal method
0 records found.
When it comes to finding the right voice over artist for live announcements, you need to know exactly who your audience will be. Voice overs for live announcements can be for the PA system at convention centers, award shows, ceremonies, etc. Voice overs for live announcement can also be the voice in a movie theater or at a ballet requesting the audience to turn off their cell phones. At VoiceBros, we have an international database of over 100,000 professional voice over artists who can help you with your live announcement needs. With 50+ languages to choose from, our professional and reliable voice actors can give your live announcements that perfect human touch!