Listen to Voice-Overs in Male | Child Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

6 senedir profesyonel seslendirme yapıyorum. Bir şirkette de animasyon seslendirme çalışmaları yapmaya devam ediyorum. Belgesel, film, makale, tanıtım, kitap, haber ve reklam olarak her alanda profesyonel seslendirme hizmeti veriyorum.
read more
$ 20,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 24 Hours
1994 Mersin doğumlu, tiyatrocu bir ailede büyümüş, birçok iyi tiyatro sanatçısı ile tanışmış ve tecrübelerinden faydalanmış bir genç arkadaş. Seslendirme konusunda da sesini çok farklı şekillerde kullanabilen, tiz ve basları ayrı güzel basabilen, sesine hakim ve aynı zamanda birbirinden çok farklı tiplemeleri canlandırabilen bir ses yönüne sahibim. Fantastik karakterlerden hayvan seslendirmelerine, kalıplaşmış tipleme seslerinden şiveli seslere kadar bir aralığım mevcut.
Saygılarımla
read more
$ 10,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 1 Hours
Merhaba, ben Özge. Ulusal ve bölgesel radyo ve televizyon reklamları, sosyal medya, mağaza içi anons, firma tanıtımı, santral, kitap ve animasyon seslendirmesi gibi alanlarda hizmet veriyorum. Siz de projelerinizde benimle çalışmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz.
read more
$ 20,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 24 Hours
Merhaba. Ben uzun süredir profesyonel olarak seslendirme sanatçısı olarak çalışmaktayım. Radyo, televizyon, internet reklamları, santraller, animasyon özellikle erkek ve kız çocuk seslendirmesi, hikaye-masal-kitap seslendirmesi konusunda sayısız çalışmam bulunmaktadır. Benimle çalışmak isterseniz iletişime geçebilirsiniz. Sevgiler.
read more
$ 25,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 10 Hours
Seslendirme ve Dublaj üzerine akademik eğitime ve sertifikaya sahibim. Her türlü Televizyon radyo ve sesli kitap seslendirmesini başarılı ile yapmaktayım. Turkçe dublaj olarak ; yabancı dizi.,film ,belgesel ,sinema filmleri seslendirmesi, radyo ve şirket içi anons seslendirme projelerinde de yer almaktayım. Ayrıca davet ve organizasyonlarda sunuculuk deneyimim de bulunmaktadır. Erkek çocuk sesi , papağan sesi(Türkiye’de papağan sesi yapan sadece 3 -4 kişi bulunmaktadır güçlü bir gırtlak performası içeren oldukça özel bir seslendirmedir), Kadın olgun ve yaşlı kadın sesleri, kız çocuk seslendirmeleri tarafımdan yapılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak türkçe ingilizce seslendirmede yapmaktayım 4 yıl ingilterede yaşadım ve ingiliz aksanına sahibim.Çalıştığım kendine ait stüdyoları bulunan ajanlar dışında da kendime ait özel stüdyoda profesyonel seslendirme ekipmanlarım sayesinde İşlerimi en kısa sürede, kaliteli ve istenilen ses, süre vb. diğer kriterlere bağlı kalarak zamanında teslim etmekteyim.
read more
$ 30,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 6 Hours
Yaklaşık 10 yıldır profesyonel seslendirme yapıyorum. Birçok reklam filmi, tanıtım filmi, radyo reklamları, animasyon, ve belgesel filmlerde seslendirme yaptım ve yapmaya devam ediyorum. İşinize en kısa sürede teslim ederim.
read more
$ 10,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 3 Hours
Merhaba! Ben Abdullah Yaman. Genç bir seslendirme sanatçısıyım. TRT başta olmak üzere birçok kurum ve markayla çalıştım. Kapsamlı ev stüdyomdan markanız, ortaya koyduğunuz eserler ve sizler adına çalışmayı heyecanla bekliyorum!
read more
$ 20,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 6 Hours
Merhaba, Profesyonel olarak oyunculuk ve seslendirme yapmaktayım.
This artist only works with proposal method
My voice over career spans over 2 years. I am a Level 2 seller on Fiverr. I have recorded a lot of social media ads, a few TVCs, documentaries, narrations, explainors, and most of all a huge word count of Elearning. Understanding client's requirement at the first place is what I'm good at. Along with English I do voice overs in Urdu as well. Won't claim much but my work will prove that I'm worthy enough to be hired.
read more
$ 15,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 1 Hours
I have recorded 8 audio books. 2 in the genre of self-help; one on Solar Panels and the other on Facebook marketing - Both over 10,000 words. One in the genre of Sci-Fi Fantasy with 20 different characters and 137,000 words, and multiple books of Edgar Allen Poe stories. I have narrated internal training videos for Nokia and Hyundai. I have voiced the phone systems of multiple companies I have worked for. I have also created a few promotional videos for some of those companies. One can be found at: https://www.youtube.com/watch?vLz3wlH0Hczo. I recorded it two years ago and I have grown a lot in the craft since then. I have recorded a corporate promotional script which will be attached to an animated video and played at seminars, vendor booths, and the company's website. I have voiced narrations for an App Explainer video for a company in the UK where we did a LIVE conference call recording session. I have also voiced some eLearning videos. I have done a cartoon character voice for a commercial in Switzerland. I also have a plethora of character voices I am capable of doing from Cousin It to Fozzy Bear and Yoda to Elmo, Mickey Mouse, and a few of my own character voices, but my natural voice is warm, friendly, professional, encouraging, and nice to listen to.
read more
$ 13,00
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 24 Hours
0 records found.
There are several excellent reasons for needing the voice over of a male child. Nothing is more effective when you'd like to address children or their parents. At VoiceBros we have talented, young male voice actors from all over the world. Choose between 50+ languages and decide if you'd like to hear girls' or boys' voices. From toddlers to teenagers, we've got the voices that will match your requirements. Find the child voice over you're looking for by browsing our samples of children's voices, or post a casting call. No matter what your requirements are, VoiceBros has the child voice over actors you need. We'll translate your script into the languages of your choice and your professional recording will often arrive within a few hours.