Listen to Voice-Overs in Male | Child Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

Yaklaşık 10 yıldır profesyonel seslendirme yapıyorum. Birçok reklam filmi, tanıtım filmi, radyo reklamları, animasyon, ve belgesel filmlerde seslendirme yaptım ve yapmaya devam ediyorum. İşinize en kısa sürede teslim ederim.
read more
$ 35,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 3 Hours

Ege üniversitesi mikrobiyoloji mezunuyum. MSA'da profesyonel aşçılık eğitimini bitirdikten sonra yaklaşık 4 sene çeşitli restoranlarda aşçı olarak çalıştım. Federal Film Akademide seslendirme eğitimi aldıktan sonra sektör değiştirdim. Yaklaşık olarak bir buçuk sene kadar ses teknisyeni olarak görev yaptım. Üç senedir de aktif bir şekilde seslendirme ve dublaj yapıyorum. Çeşitli stüdyolarla iş birliği içindeyim.
read more
This artist only works with proposal method

AÜ. Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro bölümü mezunuyum. 11 senedir profesyonel tiyatro oyuncusuyum ve seslendirme yapmaktayım. I graduated from Anadolu University State Conservatory Stage Arts Theater. I have been a professional theater actor and a voice actor for 11 years.
read more
This artist only works with proposal method

merhaba 8 yaşındayım diksiyonum düzgündür erkek çocuk sesi olarak ihtiyaç duyulan her alanda Gerçek ve doğal seslendirme hizmeti sunuyorum .Teşekkürler
This artist only works with proposal method

Oyunculuk ve seslendirme eğitimi aldım. 1987 doğumluyum. Starbucks, Multinet card, Vestel, Bernardo ve birçok dizi, film ve animasyon filmlerde yaptığım seslendirme ler sinema, TV, radyo ve sosyal medyada yayınladı.
read more
$ 100,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

Şuan istanbulun en iyi seslendirme stüdyolarında türkçe dublaj yapmaktayım ; yabancı dizi / film ,belgesel ,sinema filmleri ve ayrıca bazı radyo kanallarının reklam sesi olarak çalışmaktayım ayrıca İngiliz ingilizcesi ile anons , şirket tanıtımı , reklam seslendirme çalışmalarını yürütmekteyim Erkek çocuk sesi , papağan sesi(Türkiye’de papağan sesi yapan sadece 3 -4 kişi bulunmaktadır güçlü bir gırtlak performası içeren oldukça özel bir seslendirmedir), Kadın olgun ve yaşlı kadın sesleri, kız çocuk sesi tarafımdan yapılabilmektedir.ayrıca türkçe ingilizce seslendirmede yapmaktayım 4 yıl ingilterede yaşadım ve ingiliz aksanına sahibim.
read more
$ 70,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 6 Hours

Cem AKTUNA çocuk yaşlarda TRT radyosunda çocuk seslendirmen olarak görev almaya başladı.Yaklaşık 25 yıldır TRT ve birçok seslendirme firmalarında çizgi film,sinema,dizi,belgesel fimlerinde ve reklam seslendirmelerinde seslendirme ve dublaj sanatçısı olarak görev almaktadır.
read more
This artist only works with proposal method

2014'ten beri kurumsal, reklam, e-learning, oyun, app, audiobook, çocuk hikayeleri, IVR, vb alanlarda kayıt yapıyorum.
$ 100,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

I might only be 12 years old, but my voice can make your product or presentation awesome!!
$ 10,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 2 day(s)

A Los Angeles-based actress with over 6 years of performing experience and over 4 years in Voice Over. My style: If Zooey Deschanel & Emma Stone had a child who could also do cartoon voices for kids, adults, animals, and everything in between, it would be me. I've trained with VO schools, huge casting directors, showrunners etc...and I’ve worked on all types of projects: phone systems, commercials, e-learning, video games and more. My clients are all over the world and include all different size companies. I record with professional studio devices to provide you with the best quality sound for all of your project needs. I look forward to working with you!
read more
$ 75,00
Starting Prices / VAT not included / Max. Turnaround Time : 2 day(s)

0 records found.
There are several excellent reasons for needing the voice over of a male child. Nothing is more effective when you'd like to address children or their parents. At VoiceBros we have talented, young male voice actors from all over the world. Choose between 50+ languages and decide if you'd like to hear girls' or boys' voices. From toddlers to teenagers, we've got the voices that will match your requirements. Find the child voice over you're looking for by browsing our samples of children's voices, or post a casting call. No matter what your requirements are, VoiceBros has the child voice over actors you need. We'll translate your script into the languages of your choice and your professional recording will often arrive within a few hours.