Listen to Voice-Overs in Male | Young adult Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Actor | Page 1

DRAFT PROJECTS

You have to Sign Up or Login to save your projects as a drafts.

If you do not have an account yet, click here to register.
2000 yılından bu tarafa birçok yerel ve ulusal radyoda programcı ,seslendirme sanatçısı ve idareci olarak görev aldım TRT fm de radyo programcılığı , TRT belgeselde seslendirme sanatçılığı yaptım Bu güne kadar 500 üzerinde reklam tanıtım filmi seslendirdim.
read more
$ 30,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 5 Hours

Get your voice recording all in one place - simple, inexpensive, fast :-) VOICE ACTOR Sure, in the first place I am your German voice actor. I interpret your text - but not just anyhow. ​In advance I synchronize with you very precisely. Because I want that everything sounds just as you like it in the end! COPYWRITER Writing a good text is no easy task. But even the best text is not always convenient to speak. ​With some experience though this is easily fixed. I support you with the Writing for Speaking, so that everybody understands everything just fine. STUDIO I am happy to take care of your complete recording - including cutdown and postproduction! ​All this happens in my home studio in Munich, or in any recording studio of your choice! NETWORK You would like to have more voices? Female voice actors, a different age or kids voices? And some music and special effects? ​For all these special cases I work with a whole bunch of partners. Just ask me! ... and now I am excited about your project!
read more
$ 490,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

Yıllar süren prodüksiyon TV ve deneyimi, 100'lerce seslendirme.
$ 10,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 5 Hours

1983 yılında gaziantepte doğdum.istanbul üniversitesi fizik bölümü okumaktayım.effective stüdyoları ve duru tiyatrosu oyuncularının katılımıyla oluşturulan dublaj ve diksiyon kursunu tamamladım
read more
$ 50,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

Ben Oğuz Uyanık. 1976 istanbul'da doğdum. 2003'ten itibaren seslendirme yapıyorum. 9 yıldır ve halen bir televizyonda ( Bloomberght TV) haber perfore okuyorum. Tanıtım filmleri, belgesel seslendirme,reklam spot, radyo programı ve radyo haber spikerliği yapıyorum.
read more
$ 60,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 3 Hours

Ben Adilcan Demirel 13 yıldır profesyonel olarak seslendirme ve seslendirme yönetmenliği Yapmaktayım. Bir çok farklı reklamda, filmde dizide belgeselde seslendirme yaptım.
$ 180,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 12 Hours

Sayısız markanın reklam sesi oldu. Profesyonel ve hızlı kayıt için sizi bekliyor.
$ 30,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 1 Hours

Yaklaşık 8 senedir profesyonel olarak seslendirme yapmaktayım. Samsung Santral Anonsu-Doritos Sosyal Medya Reklamı-Haber Perfore-Radyo Alaturka Geçici Kurumsal Ses vs...
$ 10,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

Merhaba, ben İbrahim Şimşek. 1995 yılında İzmir'de yerel radyo ve televizyon program yapımcılığı ve sunuculuğu ile başlayan yayıncılık serüvenim İstanbul' dan yayın yapan yerel ve ulusal radyolar ile devam etti. Bu süreçte birçok reklam, dizi ve belgeselde seslendirme sanatçısı olarak yer aldım. Son olarak TRT İzmir Radyosunda görev almakla birlikte halen ulusal markaların reklam sesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.
read more
$ 25,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

1984 yılı Salihli/MANİSA doğumlu olan Eyüp Mercimek’in yayıncılık hayatı henüz ilkokul son sınıf öğrencisiyken yerel bir radyo istasyonunda çocuk programı sunuculuğuyla başlamış ve sonrasındaki yıllarda devam etmiştir. ​2003 yılında üniversite eğitimi için geldiği Kocaeli’de profesyonel olarak radyo spikerliği-televizyon haber spikerliği-prodüksiyon amirliği görevlerinde yer almıştır. ​2007 yılında Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü başarıyla tamamlayan Eyüp MERCİMEK, 2013 yılına kadar Kocaeli radyo ve televizyonlarında görev almış, ardından 2014 yılında İstanbul'a giderek, Numberone Medya Grubu radyoları ve televizyonlarının prodüksiyon amirliği görevinde bulunmuştur. ​ 2015 yılında Kocaeli'ye dönmüş, seslendirmelerini kendi profesyonel ses kayıt stüdyosunda gerçekleştirmektedir. ​ 2017'den bu yana, Atv ekranlarında yayınlanan Müge Anlı'yla Tatlı Sert'in seslendirmenliğini sürdüren Eyüp MERCİMEK, Vatan Bilgisayar başta olmak üzere ulusal radyo ve televizyon reklamları seslendirmektedir. Evli ve iki kız çocuğu olan Eyüp MERCİMEK, şirket içi eğitim filmleri ve kurumsal tanıtım filmleri de dahil olmak üzere seslendirme ve yayıncılık sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.
read more
$ 250,00
Starting At / VAT not included / Max. Turnaround Time : 24 Hours

0 records found.
If you have a message to convey and you want to attract an audience of young, eager adults that are entering the workforce with passion and purpose, choose one of our many male young adult voice over artists, you'll find the perfect macth in our expansive database of professional voice over artists. With over 100,000 professional voice over artists in our international database, you'll have many young men to choose from for your project. In fact, with over 50 languages to choose from, you can record young male voice overs on a global scale, making your project reach your target audience all over the world. Working with a male young adult voice over artist can convey your message with the confidence needed to get the buy-in you're looking for.