Listen to Voice-Overs in Slovak Category

Search the voiceover artists in our database, search for samples and
select the best voice that complies with your project by using “Book This Voice Actor” button.

Loading... Voice Artist | Page 1

We are actually a duo. Tatiana and Dominik. Tatiana is the beautiful voice and the guy turning the knobs and pressing buttons to make the audio sound nice is Dominik. Together we make a perfect team to deliver a perfect audio in Slovak language for your project! We are native Slovaks so we can even help you edit the text to make sure evertyhing is correct and your message will be spread as you meant it.
read more
$ 32,50
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 1 day(s)
Som veľmi rád, že ste si ma vypočuli. Nahral som viac ako 3000 reklám pre klientov, ktorí vyžadujú profesionálny prístup. Svoj hlas som prepožičal rozhlasovým, televíznym a in-store reklamám. Veľmi flexibilne viem reagovať na akúkoľvek formu hlasovej nahrávky. Mohli ste ma počuť v nasledujúcich projektoch: reklamný spot, hlasová navigácia, hlas do videa, sprievodné a navigačné zariadenia, IVR, hlásenie zastávok, moderátor v rádiu, ozvučenie webových stránok, grafických a flashových animácii a bannerov, e-learning...
read more
$ 35,10
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 1 day(s)
Hi! My name is Viktoria and I’m a professional Slovak voice actor. Whether I’m voicing commercials, corporate projects, gaming or e-learning, I make sure my voice tells your story and engages with your audience just as you intended. I have a MA in Audio Production from the Janáček Academy of Music and Performing Arts, tying together my love for language and storytelling.
read more
$ 410,80
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 2 day(s)
More than 10 years experience as a radio speaker - Rádio Viva, Rádio Slovensko, Rádio VLNA... Professional dubbing actor, voice actor Stanislavski method training Experience in voiceover: Rexona, Elmex, Schoeller, Opel... More than 10 years of experience like a radio speaker in Slovakia (Slovak national broadcast)
read more
$ 74,10
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 2 day(s)
Mám za sebou viac ako 14 ročné skúsenosti v médiách (TV, rádio, tlač). Nahrávam reklamy aj pre agentúry, pričom mnohé z nich boli odvysielané aj v TV (Markíza, RTVS..). Venujem sa tiež načítavaniu audiokníh. Mám absolútne bezchybnú výslovnosť.
read more
$ 10,40
Starting Price / / Max. Turnaround Time : 2 day(s)
0 records found.